Rogoz Audio poleca produkowane na wymiar meble audio: stoliki, standy i platformy antywibracyjne, a także akcesoria akustyczne. Ofertę kierujemy przede wszystkim do audiofili i melomanów, profesjonalistów branży muzycznej oraz wszystkich ceniących wysoką jakość reprodukcji dźwięku i eleganckie wzornictwo.
Cechą naszej firmy jest elastyczność działania – istnieje możliwość dokonywania pewnych modyfikacji standardowych wzorów. Każdy mebel wykonywany jest więc na indywidualne zamówienie. Dzięki temu meble będą dostosowane do rozmiarów zestawu odsłuchowego, a ich wykończenie do wystroju wnętrza, w którym się znajdą, i gustu Klienta. Naszym głównym celem jest tworzenie produktów zapewniających uzyskanie idealnych warunków odsłuchowych tak, aby każdy system osiągnął maksimum swoich możliwości i cieszył właścicieli najwyższą jakością dźwięku.
O pozytywnym wpływie mebli Rogoz Audio na dźwięk świadczyć mogą recenzje oraz przyznane nagrody w prasie polskiej i zagranicznej.W konstrukcji niektórych modeli zastosowany został referencyjny układ antywibracyjny Balancing Board System – BBS.
Nagrody i wyróżnienia
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO 4QB2
Dźwięk nadal był pięknie naturalny, spójny, płynny i niezwykle bogaty w informacje. W praktyce oznaczało to, że 4QB2 dobrze wypełniał swoją antywibracyjną funkcję nie pozwalając drganiom z otoczenia negatywnie wpływać na pracę urządzeń. Dźwięk płynący z głośników był także precyzyjny, czysty i rozdzielczy, dawał dobry wgląd nie tylko w pierwszy plan, ale i w głębsze warstwy nagrań.
(,,Hi-Fi Class”, 03.07.2024)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ AUDIO VOLTA / BBS
Mamy tutaj do czynienia z najwyższą możliwą jakością i produktem klasy PREMIUM. […] Po tych kilkunastu dniach grania postanowiłem zabrać platformę ROGOZ AUDIO VOLTA/BBS i posłuchać jak system brzmi bez niej i niestety brak tej platformy jest słyszalny. […] Chodzi o to, co słyszymy i jaki jest odbiór muzyki po dłuższym czasie, gdy nowy sprzęt zabierze się z systemu. I ja usłyszałem, że zaczęło czegoś mi brakować. Może nie tyle ilościowo, co jakościowo. To są dla niektórych niuanse, ale dla mnie i kilku moich znajomych audiofilów są to rzeczy ważne, zwłaszcza w analogowym systemie audio, który jest bardzo wrażliwy na wręcz wszystko, co związane z akustyką. Izolacja gramofonów od podłoża jest w tym przypadku wzorowa. Myślę, że pełne możliwości takiej HI ENDOWEJ platformy wykorzystają właściciele bardzo zaawansowanych systemów audio, zwłaszcza jeśli dysponują odpowiednimi, odsprzęgniętymi stolikami audio oraz przede wszystkim pomieszczeniem dedykowanym do muzyki, wyposażonym w komplet ustrojów akustycznych, które wycisną z każdego sprzętu i pomieszczenia maksimum, tyle ile się da.
(AUDIOSTEREO 10/2023)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ AUDIO VOLTA/BBS
Platforma w teście najbardziej „dopieszcza” środek pasma. O ile wysoka góra jest z nią słodka, a niski dół ładny, nieco miękki, przyjemny, o tyle średnica zdaje się rozkwitać. To dlatego fortepian Ellingtona na wspomnianej płycie był z nią tak fajny, tak „obecny”, ale i z tego powodu nagrania z muzyką elektroniczną JEANA-MICHELA JARRE’a zawarte na płycie z koncertów w Houston i Lyonie zabrzmiały w przyjemny, plastyczny sposób. A plastyka jest dla tej platformy ważną kategorią. Opisuje ona wrażenie trójwymiarowości i gładkiego przechodzenia między bryłami dźwięków.
(„High Fidelity”, nr 209, 1 września 2021)
PLATFORMA FINALE/BBS
Platforma Finale/BBS poprawia rozdzielczość i różnicowanie, przyciemniając przy tym dźwięk i go wygładzając. To cecha high-endu i w tym kierunku idą najbardziej udane produkty i cale systemy.
[„High Fidelity”, nr 185, 1 września 2019]
PLATFORMA FINALE/BBS
Niezależnie od rodzaju muzyki wkład Finale/BBS można by sprowadzić do sprawiania, że dźwięk robił się bardziej aksamitny, spójniejszy, ale jednocześnie czytelniejszy aż po najdrobniejsze detale i subtelności. Nie odbywało się jednakże przez podkreślanie tych ostatnich, ale raczej ich wykorzystanie do stworzenia pełniejszej, prawdziwszej całości.
[Hi-Fi Choice, listopad 2019]
MODUŁOWY STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO TRIO/BBS
Tutaj nie ma wyszczuplania, konturowania, jest natomiast dopalanie i nasycanie. […] Jeszcze mocniej słychać to było z nagraniami, w których głos został nagrany blisko mikrofonu, jak gdyby stolik wydobywał te niuanse, pozwalając się im rozwinąć.
(„High Fidelity”, nr 159/2017)
MODUŁOWY STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO TRIO/BBS
Kiedy tylko usłyszałem gitarę z płyty Takeshi Inomata The Dialogue, wiedziałem, że mam do czynienia z czymś innym niż zazwyczaj, innym dźwiękiem niż uzyskiwany z innymi stolikami antywibracyjnymi. Tutaj nie ma wyszczuplania, konturowania, jest natomiast dopalanie i nasycanie. […] Jeszcze mocniej słychać to było z nagraniami, w których głos został nagrany blisko mikrofonu, jak gdyby stolik wydobywał te niuanse, pozwalając się im rozwinąć. Suzanne Vega z Close-Up. Vol.1, Love Songs zabrzmiała więc tak, jakby siedziała u mnie w pokoju.
(„High Fidelity”, nr 159/2017)
MODUŁOWY STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO TRIO/BBS
Auditorium das Rogoz-Rack häufiger als natürlich, räumlich, ruhig, im Bass sehr konturiert und attestierte ein gutes Ausschwingverhalten. [. . . ] Klanglich gefiel beim Rogoz die leicht besänftigend-beruhigende Wirkung auf die Geräte, aber beeindruckend sind auch das Material, die Verarbeitung und das Gewicht.
(„Stereo” 11/2017)
ROGOZ AUDIO ANTI-VIBRATION AUDIO STAND TRIO/BBS
As soon as I heard the guitar from Takeshi Inomata’a The Dialogue, I knew that I was dealing with something other than the usual sound obtained with other anti-vibration racks. [. . .] Suzanne Vega on Close-Up. Vol.1, Love Songs sounded as if she was sitting in my room.
(„Positive Feedback”, No. 93 September 2017)
ROGOZ AUDIO 3T1/BBS
Ogólny przekaz był jasny i konkretny: z podkładkami gra lepiej. Aż mną wstrząsnęło po pierwszych dźwiękach usłyszanych „z podłogi” i od razu zacząłem myśleć, że bez tych Rogoz Audio 3T1/BBS zabawa będzie gorsza.
(„HiFi Philosophy”, 23/12/2016)
ROGOZ AUDIO 3T1/BBS ANTI-VIBRATION PLATFORM FOR SPEAKER, SIGNAL, AND POWER CABLES
The stabilizers make sound become deeper and more gentle. I think that it is about much better reproduction of small signals responsible for the attack and sound finish, as well as about the acoustic surroundings closest to the instruments. It can be heard as an addition of perspective and life to the sound. The former results from better saturation with little details. The sound seems deeper and a bit heavier. However, the effect of weighing down does not result from adding bass, but from greater naturalness of sound. We obtain very similar effects when a device is characterized by low distortion.
(„Positive Feedback”, No. 82 January 2015)
ROGOZ AUDIO 3T1/BBS
Z kablami głośnikowymi ułożonymi na podstawkach dźwięk robił się nieco bardziej zwarty, skupiony i dociążony. Jednocześnie łatwiej moją uwagę przyciągały drobne elementy obecne w wielu nagraniach, ale bez platform nieco bardziej schowane. Kolejna rzecz to czystość i dźwięczność tonów wysokich. Gdy tylko w danym kawałku zaczynała się zabawa elementami perkusji, zarówno metalowymi, jak i drewnianymi, ich brzmienie, gdy kable głośnikowe spoczywały na podstawkach, było bardziej dźwięczne właśnie, bardziej śpiewne, lżejsze, ale nie w sensie mniejszego dociążenia, tylko większej swobody wybrzmiewania. Im lepsze było nagranie, którego słuchałem, im więcej zawierało tych drobniutkich elementów, niuansów, tym większe znaczenie dla ich czytelności miały 3T1/BBS.
(„Hi-Fi Choice”, nr 10/2016)
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ-AUDIO 5SMX12/BBS
Wpływ na czystość, klarowność brzmienia, na wyrazistość detali i barwy słychać było nawet przy dużo droższym gramofonie Vertere. Brało się to przede wszystkim z bardziej czarnego tła, czy inaczej rzecz ujmując z mniejszej ilości szumu tła, który, niby niezauważalnie, ale jednak wpływa na odbiór muzyki. Przy obu gramofonach ustawionych na Rogozu nie omieszkałem pochodzić wokół stolika, a nawet mocno potupać, co nie miało żadnego wpływu na odtwarzanie muzyki potwierdzając dobrą izolację od drgań.
W przypadku lampowych przedwzmacniaczy – mojego ModWrighta LS100 oraz testowanego Air Tighta ATC-2 – ustawienie ich na 5SMX12/BBS z jednej strony pogłębiło nasycenie dźwięku, dało wrażenie jeszcze większej organiczności, z drugiej natomiast poprawiło kontrolę i precyzję prezentacji. Dźwięk zrobił się bardziej jeszcze płynny, gładszy, ale bynajmniej nie poprzez zaokrąglenie krańców pasma. Dźwięk zrobił się bardziej energetyczny, żwawszy. Zarówno bas, jak i tony wysokie, zyskały na zwartości i precyzji, acz bez jakiegokolwiek wyostrzania, czy utwardzania dźwięku. Prezentacja dostawała coś w rodzaju zastrzyku energii, ale dobrze kontrolowanej.
(„High Fidelity”, nr 149/2016)
ROGOZ AUDIO ANTI-VIBRATION AUDIO STAND 5SMX12/BBS
There was an improvement of the sound’s purity and transparency, and a better detail retrieval and more colorful presentation were noticeable when the Vertere landed on this rack. This improvement was primarily a result of a “blacker” background, or in other words of the lower background noise level, which is difficult to notice itself but impacts our perception of music. With both turntables on top of Rogoz I tried thumping and jumping around the rack to check whether or not it would influence playback. It didn’t, which proved a good isolation from even significant vibrations this rack provided. I did a test with two tube preamplifiers too – my ModWright LS100 and Air Tight ATC-2. Placing them on 5SMX12/BBS shelves resulted on one hand with deepened saturation of sound that seemed even more natural, organic, on the other hand improved control and precision of presentation.
(Positive Feedback, No. 88 October 2016)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA 3RP1/BBS ROGOZ AUDIO
Nagroda GOLDEN ANALOG 2015 magazynu HIFI PHILOSOPHY. Wyróżnienie przyznawane wyrobom, które oferują nadzwyczajną jakość w swoim przedziale cenowym, a tym samym podnoszą standardy produktów w danym segmencie HiFi lub High End
(„HiFi Philosophy”, 01/01/2016)
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO 4RP3/BBS
Wyróżnienie BEST OF THE BEST AUDIO VIDEO SHOW 2015: Studer + Chord + Cabasse + Pro-Ject + Cardas + Rogoz Audio. ,,System firmy Voice z kopią taśmy-matki, graną z magnetofonu Studer 807, to było objawienie. Słuchając Beatlesów można było zrozumieć o czym mówią ludzie narzekający na cyfrę – czegoś takiego nikt na razie z nagraniami cyfrowymi nie powtórzył. To jeden z dźwięków wystawy – system firmy Voice, oparty na testowanych przez nas produktach Chorda, w tym odtwarzacz CD RED Reference One MkIII (test w grudniu). Kolumny – Cabasse Pacific 3 SA. W roli źródeł trzy urządzenia – gramofon Pro-Ject RPM 9 Carbon, DAC Chord DAVE oraz magnetofon Studer 807. Wszystko stało na stoliku Rogoz Audio. […] Jednym z ważniejszych składowych systemu Voice’a był stolik firmy Rogoz Audio.”
(„High Fidelity” No. 139 Listopad 2015)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ AUDIO 3T1/BBS POD KABLE GŁOŚNIKOWE, SYGNAŁOWE I ZASILAJĄCE
Podstawki powodują, że brzmienie pogłębia się i szlachetnieje. Myślę, że chodzi o znacznie lepsze reprodukowanie niewielkich sygnałów odpowiedzialnych za atak i wykończenie dźwięku, jak również o otoczenie akustyczne (najbliższe) instrumentów. Słychać to jak dodanie do brzmienia perspektywy i życia. To pierwsze to zasługa lepszego nasycenia drobnymi szczegółami. Brzmienie wydaje się głębsze i nieco cięższe. Dociążenie to nie wynika jednak z dodania basu, a z większej naturalności brzmienia. Bardzo podobne efekty otrzymujemy, kiedy urządzenie ma niskie zniekształcenia.
(,,High Fidelity”, nr137/2015)
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO 4SPB3N/BBS
Po chwili zrozumieliśmy, że po prostu mamy do czynienia z większą szlachetnością wybrzmień, które nie są tak szybko ucinane. Muzyka stała się płynniejsza, barwna i co wydaje się sprzeczne, jeszcze bardziej szczegółowa. Poza pozytywnymi zmianami w barwie, również scena muzyczna zyskała na wielkości. Precyzja osadzenia muzyków w przestrzeni pozostała na zbliżonym poziomie, jednak dookoła nich pojawiło się jeszcze więcej powietrza.
(„audiostereo”, 30/10/2015)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ-AUDIO 3RP1/BBS
Tak więc test dla platformy Rogoz Audio 3RP1/BBS w obie strony wypadł spektakularnie. Nie jakoś tam, nie z podciąganiem za uszy i recenzencką pobłażliwością, tylko celująco. Z ręką na sercu przyznaję, że tego się nie spodziewałem. Nic nie mam więcej do powiedzenia ponad to, że jestem cały za platformą. Za tą Rogoz. Z mojej strony pozostają już tylko pertraktacje, bo może zechcą żeby chociaż czas jakiś jeszcze się promowała. Pewnie nie, ale pozostaje być głupcem i mieć nadzieję.
(„HiFi Philosophy”, 10/03/2015)
Rogoz Audio 3RP1/BBS Isolation Board
This is the best board from Mr. Rogoz I could lay my hands on, not to mention the fact that it simply sounds great. Highly recommended for any audio system!
(„Positive Feedback”, No. 125 November/December 2014)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ-AUDIO 3RP1/BBS
NAGRODA HIGH FIDELITY
Platforma została odznaczona prestiżową nagrodą RED Fingerprint, która przyznawana jest wyłącznie wyjątkowym produktom.
RED Fingerprint to wyróżnienie przyznawane w ciągu roku produktom, które zrobiły szczególnie duże wrażenie na recenzencie. O ile nagrody Best Sound przyznawane są przez całą redakcje, o tyle RED Fingerprint to osobiste wyróżnienie recenzenta, wskazujące nie tylko na wysoką jakość produktu (choć to podstawa), ale i na osobiste przeżycie spotkania z nim. Nagrody nie są częste i jedna przypada na piętnaście testów. Oznaczona jest specjalnym znakiem, w postaci czerwonego odcisku kciuka, linii papilarnych, wskazujących na to, że dany produkt ma „imprimatur” recenzenta „High Fidelity”.
To pierwsza platforma antywibracyjna, może poza Finite Elemente Pagode Edition HD-09, której barwa była gęstsza, a punkt ciężkości ustawiony niżej niż w pneumatycznej podstawie z Japonii, która jest moją referencją. Inne, nawet najlepsze, podnosiły brzmienie, mniej lub bardziej odchudzając środek pasma. Jeśli konstrukcja była wysokiej próby, dawało to określone korzyści, jak poprawę selektywności, mocniejszy atak, a przez to lepsze otwarcie dźwięku, podkreślenie dynamiki. To wszystko dobre rzeczy. Za każdym razem miałem jednak poczucie niedosytu. Szybko mijało, zastąpione ciekawością i szacunkiem dla konstruktorów. Ale pamiętałem o nim. Tym razem do szacunku doszło jednak poczucie „spełnienia”. Jakbym wypatrzył w zwoju wodorostów na plaży dużą grudkę bursztynu emanującą ciepłym światłem.
(„High Fidelity”, nr 125/2014)
KONKURS 10/SPRZĘT, LUDZIE, WYGRANE
Każdy instrument, każdy dźwięk był jakby precyzyjniejszy, lepiej wyeksponowany, bardziej doszlifowany. Całość brzmiała po prostu szlachetniej. Dzięki temu scena między kolumnami pogłębiła się i precyzyjniej można określać pozorne źródła dźwięku. […] Bas stał się szybszy i precyzyjniejszy, a najwyższe tony dostały jakby odrobinę szlifu. Natomiast oceniając efekt jako całość poprawiła się scena i precyzja.
(„High Fidelity”, nr 10/10 2014)
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ-AUDIO 4SPB3/BBS
Niezależnie od poziomu głośności, stolik ma bardzo duży wpływ na stereofonię, która nagle staje się ekstremalnie dokładna. […] Najbardziej spektakularny efekt zostaje osiągnięty na basie. […] Przywołany dźwięk pioruna to przykład pozamuzyczny, jednakże aby realnie odtworzyć brzmienie perkusji, potrzeba właśnie dużej szybkości, bo jest to dźwięk typowo transjentowy i właśnie taką transjentowość dźwięków stolik Rogoz bardzo wydatnie poprawia. […] Stolik Rogoz Audio zapewnia nieoczekiwanie dużą poprawę jakości brzmienia systemu.
(„Audio Video” 7-8/2013)
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ-AUDIO 3RP3/BBS
W dźwięku było więcej energii, znakomicie kontrolowanej, zogniskowanej we właściwych elementach. Poprawiła się szybkość ataku, uderzenie, dynamika. Bas stał się nieco bardziej konturowy, jakby czystszy, co z kolei prowadziło do jego lepszego zróżnicowania. Innym elementem, świadczącym o tym, że stolik znakomicie spełniał swoje zadanie, była dalsza poprawa w zakresie tzw. czarnego tła. […] Kolejna zmianę zarejestrowałem w aspekcie przestrzenności prezentacji oraz trójwymiarowości źródeł pozornych. Podobnie jak w pozostałych kwestiach, tak i co do tych nie miałem do tej pory żadnych zastrzeżeń i wydawało mi się, że wiele w tym zakresie zrobić się już nie da. A jednak poprawa była zauważalna – nawet bardziej w kwestii precyzyjniejszego umiejscawiania każdego ze źródeł dźwięku na scenie i jego namacalności, lepszej definicji w sensie obrysu i wymiarów niż znaczącej zmiany wielkości sceny, choć i ta wydawała się nieco głębsza.
(„Hi-Fi Choice”, nr 05/2014)
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO 4SM3 MODUŁOWY
System brzmi klarowniej, dźwięk jest lepiej poukładany, bardziej sfokusowany,
a każdy z tych elementów przyczynia się do efektu finalnego w postaci bardziej prawdziwej, przekonującej prezentacji.
(„Hi-Fi Choice”, nr 03/2013)
STOLIK ANTYWIBRACYJNY ROGOZ AUDIO 4SB2N
Znakomity produkt na długie lata, który nie ustępuje droższym, zagranicznym konstrukcjom. Świetny wygląd, solidna konstrukcjai pozytywny wpływ na dźwięk.
[„Hi-Fi Choice”, nr 06/2010)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ-AUDIO SMO40 FORNIR NATURALNY
Zdecydowanie pozytywny wpływ na dźwięk, bardzo elegancki wygląd, może być wręcz ozdobą pomieszczenia odsłuchowego.
(„Hi-Fi Choice”, nr 07/2010)
STANDY GŁOŚNIKOWE ROGOZ-AUDIO 4QB80
Niskie tony w ogóle można nazwać największym beneficjentem stawiania monitorów na stadach Rogoz Audio 4QB80, bowiem otrzymują one większą masę, potęgę i wyraźniejszy wymiar. Są bardziej solidne, szybsze, a także lepiej określone – schodzą niżej oraz głębiej.
(„Stereo i kolorowo”, 31 sierpnia 2014)
4SG50/BBS
What improved in particular was the sound energy. Perhaps that is why I had an impression of abundance of everything – both high and low frequencies, mass and space. The sound grew and became more refined.
(„6moons.com”, August 2013)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ-AUDIO 4SG50/BBS
Poprawiła się przede wszystkim energetyczność dźwięku. Zapewne to dlatego miałem wrażenie obfitości wszystkiego – i góry, i dołu, i masy, i przestrzeni. Dźwięk urósł i zrobił się bardziej wyrafinowany.
(„High Fidelity”, nr 111/2013)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ-AUDIO CPPB16 Z UZIEMIENIEM
Wraz z CPPB16 brzmienie nie jest ocieplane, nie ma też wrażenia wycofania góry. Znacząco poprawia się za to jej rozdzielczość. Po przeniesieniu odtwarzacza, a potem wzmacniacza z płyty marmurowej na stalową płytę Rogoz Audio, od razu przybywa detali, dźwięk jest żywszy i bardziej otwarty. Wibrafon i blachy z płyty The Modern Jazz Quartet zapierały dech w piersiach rozmachem i uderzeniem.
(„Audio”, 9/2010)
PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA ROGOZ-AUDIO 3SG40
Półka Rogoz Audio przywraca całości właściwe tempo, proporcje, barwę – i to nie „trochę”, ale naprawdę znacząco.
(„High Fidelity”, nr 89/2011)